Třapatka nachová ´DELICIOUS CANDY®´ kont. 0,5 l
Bohatě kvetoucí nižší třapatka se zářivými květy ve tmavé růžové barvě.
Třapatka nachová ´DELICIOUS CANDY®´ kont. 0,5 l
Bohatě kvetoucí nižší třapatka se zářivými květy ve tmavé růžové barvě.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Echinacea ´Delicious Candy´ |
|---|---|
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5-7ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | kvetoucí trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 50 - 55 cm |
| Výška v liste | 40 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Nádherné velké květy kultivaru ´DELICIOUS CANDY®´ jsou vybarveny do cyklámenově růžových odstínů a vydrží v záhoně svěží dlouhou dobu. Krásně vynikají na tmavě zelených listech. Po odkvětu vytvářejí suché květenství, které jsou ozdobou i v zimních měsících a slouží i jako potrava pro ptactvo.
Pěstování: Třapatka patří mezi nenáročné trvalky. Dokáže růst i v méně výživné půdě a je tolerantní vůči suchu a vlhku. Nejlepším stanovištěm je sluneční nebo polostinné místo. Je to oblíbená trvalka, která se často uplatňuje v smíšených kvetoucích záhonech.
Pěstování: Třapatka patří mezi nenáročné trvalky. Dokáže růst i v méně výživné půdě a je tolerantní vůči suchu a vlhku. Nejlepším stanovištěm je sluneční nebo polostinné místo. Je to oblíbená trvalka, která se často uplatňuje v smíšených kvetoucích záhonech.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
