Třapatka nachová ´SOUTHERN BELLE®´ kont. 0,5 l
Plněkvětá třapatka s vysokým vzrůstem a výraznými tmavě růžovými květy.
Třapatka nachová ´SOUTHERN BELLE®´ kont. 0,5 l
Plněkvětá třapatka s vysokým vzrůstem a výraznými tmavě růžovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Echinacea ´Southern Belle´ |
|---|---|
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | kvetoucí trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 90 - 100 cm |
| Výška v liste | 60 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Třapatka ´SOUTHERN BELLE´ je působivá odrůda s mimořádnou sytostí barev. Květy jsou složeny z krátkých okvětních lupenů, které tvoří hustou polokouli a delších, dolů směřujících lupenů, které tvoří jakoby sukni. Jejich barva je tmavě růžová a uprostřed okvětních lupenů se může objevovat zeleno-hnědé zbarvení. Svou vůní přitahují motýly a včely. Listy jsou kopinaté, tmavě zelené barvy. Je to vysoká záhonová trvalka, která se často uplatňuje ve smíšených kvetoucích záhonech. Hodí se pro řezání do kytic.
Pěstování: Třapatka patří mezi nenáročné trvalky. Dokáže růst i v méně výživné půdě a je tolerantní vůči suchu a vlhku. Nejlepším stanovištěm je slunné nebo polostinné místo.
Pěstování: Třapatka patří mezi nenáročné trvalky. Dokáže růst i v méně výživné půdě a je tolerantní vůči suchu a vlhku. Nejlepším stanovištěm je slunné nebo polostinné místo.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
