Třapatka purpurová, kont. 1,5 l
Léčiva ozdobná trvalka s velkými růžovými květy na dlouhých stopkách.
Třapatka purpurová, kont. 1,5 l
Léčiva ozdobná trvalka s velkými růžovými květy na dlouhých stopkách.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 50 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 1,5 l |
| Botanický název | Echinacea purpurea |
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | kvetoucí trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 90 cm |
Popis
Charakteristika: Tato medonosná okrasná léčivá rostlina pochází ze Severní Ameriky. Zvyšuje obranyschopnost organismu, tlumí bolest a příznivě působí na tvorbu bílých krvinek při chemoterapiích. Navíc je mimořádně dokaratívna díky růžovým květem tyčícím se na dlouhých stoncích. Střed květu je zdoben vypouklým oranžovo hnědým očkem. Roste v hustých trsech a kvete neúnavně během celého léta.
Pěstování: Třapatka purpurová patří mezi nenáročné trvalky. Dokáže růst i v méně výživné půdě a je tolerantní vůči suchu a vlhku. Nejlepším stanoviskem je sluneční nebo polostinné místo. Je to vysoká záhonová trvalka, která se často uplatňuje v smíšených kvetoucích záhonech.
Pěstování: Třapatka purpurová patří mezi nenáročné trvalky. Dokáže růst i v méně výživné půdě a je tolerantní vůči suchu a vlhku. Nejlepším stanoviskem je sluneční nebo polostinné místo. Je to vysoká záhonová trvalka, která se často uplatňuje v smíšených kvetoucích záhonech.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
