Tymián obecný ´SHEPHERDS´ kont. 0,5 l
Kompaktní, bohatě kvetoucí odrůda s aromatickými světlo růžovými květy.
Tymián obecný ´SHEPHERDS´ kont. 0,5 l
Kompaktní, bohatě kvetoucí odrůda s aromatickými světlo růžovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -20 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Prodejní velikost | 10-15 cm |
| Výška | 15-25 cm |
| Botanický název | Thymus Vulgaris ´SHEPHERDS´ |
| Stanoviště | slunečné |
| Doba kvetení | VI- VIII |
| Barva květu | fialová |
Popis
Charakteristika: Tymián obecný ´SHEPHERDS´ patří mezi nízké trvalky s kompaktním tvarem. Na dřevnatých stoncích vyrůstají malé, tmavě zelené lístky. Během léta kvete malými, světle růžovými květy s intenzivním aromou. Rostlina je mrazuvzdorná do - 20 °C. Odrůda pochází ze Středomoří a je mimořádně oblíbená v kulinářství.
Léčivé účinky: Tymián obecný je aromatická bylinka, která má posilující a protizánětlivé účinky zejména při zánětech ústní dutiny. Využívá se i v gastronomii. Sbíráme stonky a listy, které používáme buď v čerstvém nebo sušeném stavu na dochucování masa, salátů a ryb.
Pěstování: Tymián obecný potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka, květináč nebo okraj záhonu. Na zimu je vhodné ji zakrýt.
Léčivé účinky: Tymián obecný je aromatická bylinka, která má posilující a protizánětlivé účinky zejména při zánětech ústní dutiny. Využívá se i v gastronomii. Sbíráme stonky a listy, které používáme buď v čerstvém nebo sušeném stavu na dochucování masa, salátů a ryb.
Pěstování: Tymián obecný potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka, květináč nebo okraj záhonu. Na zimu je vhodné ji zakrýt.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
