- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Vrba purpurová ´NANA´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Vrba purpurová ´NANA´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Rychle rostoucí vrba s červenými výhony a modrě zelenými podlouhlými listy.
Vrba purpurová ´NANA´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Rychle rostoucí vrba s červenými výhony a modrě zelenými podlouhlými listy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 1 - 1,5 m |
|---|---|
| Botanický název | Salix purpurea ´NANA´ |
| Půda | vlhká, propustná |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
Popis
Charakteristika: Vrba purpurová 'NANA' patří mezi zakrslé druhy s efektními červenými výhony. V zimních měsících jsou neolistené výhony dominantou záhonů. Kultivar vytváří kulovitý hustý keř s podlouhlými listy modro zelené barvy se stříbrným nádechem. Tato elegantní a nenáročná vrba je ideální pro rychlé vytvoření nízkých živých plotů.
Pěstování: Vysazujeme ji do vlhké, propustné půdy na slunné stanoviště. Je to výborný solitérní strom či keř k jezírku.
Pěstování: Vysazujeme ji do vlhké, propustné půdy na slunné stanoviště. Je to výborný solitérní strom či keř k jezírku.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
