- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Zanoväť skorá ´GOLDFINCH´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Zanoväť skorá ´GOLDFINCH´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nižší, bohatě kvetoucí čilimník s množstvím zářivých žlutých květů.
Zanoväť skorá ´GOLDFINCH´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nižší, bohatě kvetoucí čilimník s množstvím zářivých žlutých květů.
Parametry a vlastnosti
| Kontejner | 2,5 l |
|---|---|
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
| Šířka | 1,2-1,5 m |
| Výška | 1,2-1,5 m |
| Botanický název | Cytisus praecox ´Goldfinch´ |
| Půda | propustná |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | IV. - V. |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | žlutá, růžová, červená |
| Dostupnost | skladem |
Popis
Charakteristika: Kompaktní odrůda 'Goldfinch' je kompaktní opadavý keř, který vytváří koncem jara až začátkem léta atraktivní květiny v kombinaci žluté, růžové a červené barvy. Květy připomínají květiny hrášku a objevují se ve shlucích podél stonků. Rostlina má jemné úzké listy, které jí dodávají elegantní vzhled. Tento nenáročný keř dorůstá výšky 1,5 m.
Charakteristika: Čilimník je nenáročný keř, nemá speciální nároky na stanoviště a půdu. Dobře se jí daří v klasické, propustné zahradní půdě na slunečném stanovišti. Využívá se i na živý plot. Stříháme ji na jaře po odkvětu květů. Velmi pěkně vynikne v kombinaci s kameny. Je plně mrazuvzdorná.
Charakteristika: Čilimník je nenáročný keř, nemá speciální nároky na stanoviště a půdu. Dobře se jí daří v klasické, propustné zahradní půdě na slunečném stanovišti. Využívá se i na živý plot. Stříháme ji na jaře po odkvětu květů. Velmi pěkně vynikne v kombinaci s kameny. Je plně mrazuvzdorná.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
