Zavinutka podvojná ´BEE®LIEVE´, kont. 0,5 l
Bohatě kvetoucí léčivá trvalka s rozcuchanými květy růžové barvy.
Zavinutka podvojná ´BEE®LIEVE´, kont. 0,5 l
Bohatě kvetoucí léčivá trvalka s rozcuchanými květy růžové barvy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Monarda ´Bee®Lieve´ |
|---|---|
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | smíšané trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI-VIII |
| Intenzita růstu | středně rychle rostoucí |
| Barva květu | světlerůžová |
| Výška v květe | 60 cm |
| Výška v liste | 50 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
Popis
Charakteristika: Zavinutka podvojná 'BEE®LIEVE' vyniká vysokou odolností vůči padlí. Tento kultivar vytváří množství překrásných bledě růžových svinutých pupenů, které se postupně otevírají do střapatých květů s výrazným hnědým středem. Květy se vznášejí těsně nad linií velkých zelených aromatických listů. Zavinutka je ideální trvalka na pěstování ve smíšených trvalkových záhonech, ale také na výsadbu v květináči.
Léčivé účinky: Odvar z květů a listů pomáhá při nevolnosti, plynatosti, menstruačních potížích, bolestech a nespavosti. Ve formě inhalace se používá při zánětech dýchacích cest a bolestech hrdla. Působí jako antirevmatikum a prostředek na podporu trávení, při zimnici. Osvědčený je koupel rukou nebo nohou jako doplněk při léčbě revmatismu.
Pěstování: Zavinutku vysazujeme na slunné stanoviště, ale vyhovuje jí i polostín. Daří se jí zejména v kvalitní, propustné půdě s dostatkem živin. Při výsadbě dbáme na to, abychom jí nechali dostatek prostoru.
Léčivé účinky: Odvar z květů a listů pomáhá při nevolnosti, plynatosti, menstruačních potížích, bolestech a nespavosti. Ve formě inhalace se používá při zánětech dýchacích cest a bolestech hrdla. Působí jako antirevmatikum a prostředek na podporu trávení, při zimnici. Osvědčený je koupel rukou nebo nohou jako doplněk při léčbě revmatismu.
Pěstování: Zavinutku vysazujeme na slunné stanoviště, ale vyhovuje jí i polostín. Daří se jí zejména v kvalitní, propustné půdě s dostatkem živin. Při výsadbě dbáme na to, abychom jí nechali dostatek prostoru.
Doporučujeme dokoupit
Recenzie Zavinutka podvojná ´BEE®LIEVE´, kont. 0,5 l
1 recenze uživatelů
1x
0x
0x
0x
0x
-
25.4.2026
Zákazník neuvedl žádné slovní hodnocení.
Naposledy viděno
