Zavinutka podvojná ´BEE®PURE´, kont. 0,5 l
Trvalka s rozcuchanými květy purpurové barvy a jemným tmavě hnědým středem.
Zavinutka podvojná ´BEE®PURE´, kont. 0,5 l
Trvalka s rozcuchanými květy purpurové barvy a jemným tmavě hnědým středem.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Monarda ´Bee®Pure´ |
|---|---|
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | smíšané trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI-VIII |
| Intenzita růstu | středně rychle rostoucí |
| Barva květu | růžově fialová, purpurová |
| Výška v květe | 50-60 cm |
| Výška v liste | 40-50 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
Popis
Charakteristika: Výrazné barvy a odolnost vůči chorobám dělají kultivar 'BEE®PURE' vynikající trvalkou do smíšených trvalkových záhonů. Výrazné purpurově-fialové květy svou vůní lákají motýly a včely. Květy mají dokonalý rozcuchaný vzhled, který se hodí také na řezání do letních kytic. Krása květu je podtržena tmavohnědým středem. Tento kultivar se vyznačuje nižším a kompaktním vzrůstem a je vhodný i pro pěstování v květináčích.
Léčivé účinky: Odvar z květů a listů pomáhá při nevolnosti, plynatosti, menstruačních potížích, bolestech a nespavosti. Ve formě inhalace se používá při zánětech dýchacích cest a bolestech hrdla. Působí jako antirevmatikum a prostředek na podporu trávení, při zimnici. Osvědčený je koupel rukou nebo nohou jako doplněk při léčbě revmatismu.
Pěstování: Zavinutku vysazujeme na slunné stanoviště, ale vyhovuje jí i polostín. Daří se jí zejména v kvalitní, propustné půdě s dostatkem živin. Při výsadbě dbáme na to, abychom jí nechali dostatek prostoru.
Léčivé účinky: Odvar z květů a listů pomáhá při nevolnosti, plynatosti, menstruačních potížích, bolestech a nespavosti. Ve formě inhalace se používá při zánětech dýchacích cest a bolestech hrdla. Působí jako antirevmatikum a prostředek na podporu trávení, při zimnici. Osvědčený je koupel rukou nebo nohou jako doplněk při léčbě revmatismu.
Pěstování: Zavinutku vysazujeme na slunné stanoviště, ale vyhovuje jí i polostín. Daří se jí zejména v kvalitní, propustné půdě s dostatkem živin. Při výsadbě dbáme na to, abychom jí nechali dostatek prostoru.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
