- Úvod
- >>
- Pnoucí rostliny
- >>
- Zimolez ovíjivý ´SEROTINA´ 40-50 cm, kont. 2 l, vyvázaný
Zimolez ovíjivý ´SEROTINA´ 40-50 cm, kont. 2 l, vyvázaný
Oblíbená nenáročná liána s voňavými dvoubarevnými květy.
Zimolez ovíjivý ´SEROTINA´ 40-50 cm, kont. 2 l, vyvázaný
Oblíbená nenáročná liána s voňavými dvoubarevnými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 4 - 6 m |
|---|---|
| Botanický název | Lonicera periclymenum ´New Serotina´ |
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | pergoly, altánky, balkony |
| Doba kvetení | V - VI |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | krémově-purpurová |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 27 °C |
| Kontejner | 2 l |
| Prodejní velikost | 40-50 cm |
Popis
Charakteristika: Zimolez ovíjivý je původem z Evropy a Maroka. Je to pnoucí, liánovitý opadavý keř, s poměrně hustým a pravidelným větvením. Kultivar ´SEROTINA´ kvete v květnu až červnu zajímavými trubkovitými květy krémové a purpurové barvy. Květy jsou mimořádně voňavé a jsou velkým lákadlem pro motýly a včely. Z květů se po odkvětu tvoří karmínové plody, které slouží jako potrava pro ptactvo. Opadavé listy jsou tmavě zelené barvy, široce eliptické.
Pěstování: Zimolez nemá úpony na přichycení a proto na pokrytí zdí a stěn potřebuje mřížku nebo oporu, kolem níž se bude ovíjať.Vyhovuje mu klasická výživná zahradní půda a slunce nebo polostín. Je plně mrazuvzdorný.
Pěstování: Zimolez nemá úpony na přichycení a proto na pokrytí zdí a stěn potřebuje mřížku nebo oporu, kolem níž se bude ovíjať.Vyhovuje mu klasická výživná zahradní půda a slunce nebo polostín. Je plně mrazuvzdorný.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
