- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Zlatice prostřední (Zlatý déšť) ´LYNWOOD´ 20-30 cm, kont. 1,4 l
Zlatice prostřední (Zlatý déšť) ´LYNWOOD´ 20-30 cm, kont. 1,4 l
Extrémně bohatě kvetoucí zlatice vhodná i na živý plot.
Zlatice prostřední (Zlatý déšť) ´LYNWOOD´ 20-30 cm, kont. 1,4 l
Extrémně bohatě kvetoucí zlatice vhodná i na živý plot.
Parametry a vlastnosti
| Kontejner | 1,4 l |
|---|---|
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
| Šířka | 1,5 - 2 m |
| Výška | 1,5 - 2 m |
| Botanický název | Forsythia intermedia ´Lynwood´ |
| Půda | propustná |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | živý plot, solitér |
| Doba kvetení | IV |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | žlutá |
| Dostupnost | skladem |
Popis
Charakteristika: Zlatice prostřední ´LYNWOOD´ je jednou z nejpopulárnějších odrůd. Začátkem dubna bohatě kvete sytě žlutými květy. Kvete spolehlivě každý rok. Opadavé listy jsou sytě zelené, kopinaté, vroubkované a mírně lesklé. Na podzim listy nabývají červený odstín.
Pěstování: Zlatice vyžaduje klasickou mírně vlhkou, ale propustnou zahradní půdu. Je tolerantní vůči přechodnému suchu a vlhku. Oblibuje slunečné nebo polostinné stanoviště. Stříháme ji na jaře po odkvětu nebo v létě od června do srpna. Využívá se zejména na živý plot, ale vynikne i jako solitér. Díky obrovskému množství zářivě žlutých květů je výbornou jarní dominantou zahrady.
Pěstování: Zlatice vyžaduje klasickou mírně vlhkou, ale propustnou zahradní půdu. Je tolerantní vůči přechodnému suchu a vlhku. Oblibuje slunečné nebo polostinné stanoviště. Stříháme ji na jaře po odkvětu nebo v létě od června do srpna. Využívá se zejména na živý plot, ale vynikne i jako solitér. Díky obrovskému množství zářivě žlutých květů je výbornou jarní dominantou zahrady.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
