Zvonek hybridní ´SAMANTHA®´ kont. 1 l
Bohatě kvetoucí koberec fialověmodrých zvonkovitých květů s bílým středem.
Zvonek hybridní ´SAMANTHA®´ kont. 1 l
Bohatě kvetoucí koberec fialověmodrých zvonkovitých květů s bílým středem.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Campanula hybride ´Samantha´ |
|---|---|
| Půda | kamenitá, sušší |
| Počet kůsu na m2 | 9 - 12 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | skalky, trvalkové koberce |
| Doba kvetení | VII - VIII |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | modrá |
| Výška v květe | 20 cm |
| Výška v liste | 10 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 1 l |
Popis
Charakteristika: Nízký zvonek ´SAMANTHA®´ vytváří jemné polštáře tmavě zelených listů se zajímavými květy. Dorůstá do výšky 15-20 cm. Od července bohatě kvete široce otevřenými, velkými fialovo modrými květy s bílým středem, které vyrůstají nad listy. Je výborný do skalky, na okraj záhonu nebo na pěstování v květináči.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Vyniká ve skupinové výsadbě s bílým zvonkem.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Vyniká ve skupinové výsadbě s bílým zvonkem.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
