Zvonek karpatský ´PEARL BLUE´ kont. 1 l
Oblíbený zvonek s velkými modrými květy, vhodný zejména do skalek.
Zvonek karpatský ´PEARL BLUE´ kont. 1 l
Oblíbený zvonek s velkými modrými květy, vhodný zejména do skalek.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Campanula carpatica ´Pearl Blue´ |
|---|---|
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunné |
| Použití | skalky, okraje záhonu |
| Doba kvetení | VII-IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | modrá, fialová |
| Výška v květe | 15 - 20 cm |
| Výška v liste | 10 - 15 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 10 cm |
Popis
Charakteristika: Zvonek karpatský je nízká trvalka a patří mezi skalničky. Kultivar 'PEARL BLUE' je vylepšená verze odrůdy 'Cleeps Deep Blue'. Liší se od sebe velikostí květu, kde 'PEARL BLUE' má větší, výraznější modro-fialové květy. Kvete bohatě a velmi dlouho, od července až do září.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Může se pěstovat i v květináčích na balkonech a terasách. Vyniká ve skupinové výsadbě s bílým zvonkem.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Může se pěstovat i v květináčích na balkonech a terasách. Vyniká ve skupinové výsadbě s bílým zvonkem.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
