- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Polostín
- >>
- Barvínek menší ´LA GRAVE´ 15-20 cm, kont. 1,4 l
Barvínek menší ´LA GRAVE´ 15-20 cm, kont. 1,4 l
Vždyzelená půdopokryvná trvalka s velkými květy modro fialové barvy.
Novinka
Barvínek menší ´LA GRAVE´ 15-20 cm, kont. 1,4 l
Vždyzelená půdopokryvná trvalka s velkými květy modro fialové barvy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 20 - 25 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -20°C |
| Kontejner | 1,4 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 cm |
| Prodejní velikost | 15-20 cm |
| Botanický název | Vinca minor ´La Grave´ |
| Půda | vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | podrost, trvalkové záhony do stínu |
| Doba kvetení | IV - V |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | fialovo modrá |
| Výška v květe | 40 - 50 cm |
Popis
Charakteristika: Barvínek menší 'La Grave' je vždyzelená půdopokryvná trvalka, která je často používána jako náhrada trávníku na stinných stanovištích. Na dlouhých výhonech rozprostřených do stran se vytvářejí oválné, kožovité listy zelené barvy. Na rozdíl od základního druhu kvete kultivar 'La Grave 'během jara velkými fialově modrými květy.
Pěstování: Barvínek oblibě stín nebo polostín. Vysazuje se do podrostu pod stromy, kde rychle vytvoří souvislou zelenou plochu a tím zároveň efektivně brání růstu plevele. Vyhovuje jí vlhčí propustná zahradní půda. Po zakořenění nevyžaduje žádnou speciální péči. Můžeme ji vysadit i do stínu v okolí jezírka.
Pěstování: Barvínek oblibě stín nebo polostín. Vysazuje se do podrostu pod stromy, kde rychle vytvoří souvislou zelenou plochu a tím zároveň efektivně brání růstu plevele. Vyhovuje jí vlhčí propustná zahradní půda. Po zakořenění nevyžaduje žádnou speciální péči. Můžeme ji vysadit i do stínu v okolí jezírka.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
