- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Polostín
- >>
- Barvínek menší ´RALPH SHUGERT´ 15-20 cm, kont. 1,4 l
Barvínek menší ´RALPH SHUGERT´ 15-20 cm, kont. 1,4 l
Vždyzelený barvínek s bílo zelenými listy a fialovomodrými květy.
Barvínek menší ´RALPH SHUGERT´ 15-20 cm, kont. 1,4 l
Vždyzelený barvínek s bílo zelenými listy a fialovomodrými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v květe | 15 cm |
|---|---|
| Výška v liste | 10 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -23°C |
| Kontejner | 1,4 l |
| Prodejní velikost | 15-20 cm |
| Botanický název | Vinca minor ´Ralph Shugert´ |
| Půda | vlhká |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | podrost, trvalkové záhony do stínu |
| Doba kvetení | IV-VI |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | modrá, fialová |
Popis
Charakteristika: Barvínek ´RALPH SHUGERT´ řadíme mezi nenáročné půdopokryvné trvalky. Tento kultivar působí velmi dekorativně díky svým výrazným zeleným listem s bílým okrajem. Sytě modré až fialové květy jsou tvořeny pěti plochými pravidelnými okvětními lístky. Často se vysazuje do podrostu pod stromy, kde rychle vytvoří souvislou plochu a tím zároveň efektivně brání růstu plevele.
Pěstování: Barvínek oblibuje stín nebo polostín. Vyhovuje mu vlhčí propustná zahradní půda. Po zakořenění nevyžaduje žádnou speciální péči. Můžeme ji vysadit i do stínu v okolí jezírka.
Pěstování: Barvínek oblibuje stín nebo polostín. Vyhovuje mu vlhčí propustná zahradní půda. Po zakořenění nevyžaduje žádnou speciální péči. Můžeme ji vysadit i do stínu v okolí jezírka.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
