- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Brslen Fortuneův ´TUSTIN´ 20-30 cm, kont. 1 l
Brslen Fortuneův ´TUSTIN´ 20-30 cm, kont. 1 l
Neobvyklý půdopokryvný brslen s tmavozelnými listy a výraznou žilnatinou.
Brslen Fortuneův ´TUSTIN´ 20-30 cm, kont. 1 l
Neobvyklý půdopokryvný brslen s tmavozelnými listy a výraznou žilnatinou.
Parametry a vlastnosti
| Šířka | 60-80 cm |
|---|---|
| Výška | 20-30 cm |
| Botanický název | Euonymus fortunei ´Tustin´ |
| Půda | propustná, humózná |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | skupinová výsadba, půdopokryvná rostlina |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -29 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
Popis
Charakteristika: Bršlen Fortunov ´TUSTIN´ je stálezelený působivý kultivar s charakteristickým půdopokryvným habitusem. V dospělosti nepřesahuje výšku 30 cm. Drobné tmavě zelené listy jsou zvýrazněny kontrastní světlou žilnatinou. Výhony jsou poléhavé, dorůstají délky 60-80 cm. V červnu až červenci kvete nevýraznými světle zelenými květy. Využívá se jako podrost pod vyšší keře a stromy, zabraňuje růstu plevele a s oblibou se využívá k překrytí svahů.
Pěstování: Brslen vyžaduje propustnou zahradní půdu s dostatkem živin a vláhy, což se projeví na intenzitě zbarvení. Rychle se rozrůstá a pokud má oporu, dosahuje větší výšku. Vysazujeme ho na slunce nebo do polostínu. Stříháme ho na jaře nebo v letních měsících.
Pěstování: Brslen vyžaduje propustnou zahradní půdu s dostatkem živin a vláhy, což se projeví na intenzitě zbarvení. Rychle se rozrůstá a pokud má oporu, dosahuje větší výšku. Vysazujeme ho na slunce nebo do polostínu. Stříháme ho na jaře nebo v letních měsících.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
