- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Dochan psárkovitý ´CASSIAN´, kont. 0,5 l
Dochan psárkovitý ´CASSIAN´, kont. 0,5 l
Impozantní dochan s velkými nadýchanými klasy a úzkými zelenými listy.
Dochan psárkovitý ´CASSIAN´, kont. 0,5 l
Impozantní dochan s velkými nadýchanými klasy a úzkými zelenými listy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 70 - 80 cm |
|---|---|
| Botanický název | Pennisetum alopecuroides ´Cassian´ |
| Půda | všechny typy půd |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | béžově hnědá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 50-60 cm |
| Prodejní velikost | 70-80 cm |
Popis
Charakteristika: Impozantní dochan 'CASSIAN' patří mezi dekorativní kultivary, které jsou oblíbené zejména kvůli velkým, úzkým, nadýchaným klasem. Začátkem srpna se objevují první válcovité květiny, které postupně mění barvu od světle růžové až po žlutě hnědou. Listy jsou úzké, svěží zelené barvy a rostou ve formě kompaktního trsu. Na podzim se zbarvují do zlatě žlutá až hněda a zůstává atraktivní i během celé zimy. Listy mírně převísají a připomínají tvar fontány. Výška rostliny se pohybuje okolo 70 - 80 cm.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, která vytváří hustý, pravidelný trs a má nádherné dekorativní květiny.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
