- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Dochan psárkovitý ´GELBSTIEL´ kont. 0,5 l
Dochan psárkovitý ´GELBSTIEL´ kont. 0,5 l
Efektní středně vysoká tráva s úzkými zelenými listy a žlutými stonky.
Novinka
Dochan psárkovitý ´GELBSTIEL´ kont. 0,5 l
Efektní středně vysoká tráva s úzkými zelenými listy a žlutými stonky.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 50-60 cm |
|---|---|
| Botanický název | Pennisetum alopecuroides ´Gelbstiel´ |
| Půda | všechny typy půd |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | světle hnědá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 50-60 cm |
| Prodejní velikost | 30-40 cm |
Popis
Charakteristika: Dochan je oblíbená okrasná tráva dorůstající výšky a šířky přibližně 50 cm. Kultivar 'GELBSTIEL' již svým názvem naznačuje, že půjde o mimořádně dekorativní druh. Na pozadí středně zelených úzkých listů vynikají úzké nažloutlé stonky, dorůstající výšky asi 70 cm. Na nich se koncem léta tvoří hnědé květy. Rostlina je vhodná pro výsadbu do smíšených trvalkových záhonů, uplatnění však najdou i ve květináčích.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, kterou kombinujeme s jinými okrasnými travinami nebo trvalkami.
Pěstování: Dochan má v oblibě sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Je to nenáročná okrasná tráva, kterou kombinujeme s jinými okrasnými travinami nebo trvalkami.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
