Kamzičník východní ´LITTLE LEO´, kont. 0,5 l
Nízká nenáročná jarní trvalka se srdčitými listy a zářivě žlutými květy.
Kamzičník východní ´LITTLE LEO´, kont. 0,5 l
Nízká nenáročná jarní trvalka se srdčitými listy a zářivě žlutými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 25 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 0,5 l |
| Prodejní velikost | 5 - 10 cm |
| Botanický název | Doronicum orientale ´Little Leo´ |
| Půda | vzdušná, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 9 - 12 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | IV - V |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | žlutá |
| Výška v květe | 30 cm |
Popis
Charakteristika: Kamzičník východní je pomalu rostoucí trvalka. Vytváří úhledné bochníky s poměrně velkými, srdčitými listy, které jsou na okrajích výrazně zubaté. Na dlouhých tenkých stoncích se od dubna do května vytvářejí zářivě žluté květy. Vysazujeme ho na slunné až polostinné stanoviště.
Pěstování: Vyžduje vlhkou, propustnou a úrodnou půdu, snese však i písčité půdy. Mrazuvzdorný je do -34 ° C. Během kvetení je vhodné odstraňovat suché květiny, čímž podpoříme déle kvetení a zabráníme vysilování rostliny. Můžeme ho vysadit i do skalek, na okraj záhonu, do květináče, ale i pod stromy.
Pěstování: Vyžduje vlhkou, propustnou a úrodnou půdu, snese však i písčité půdy. Mrazuvzdorný je do -34 ° C. Během kvetení je vhodné odstraňovat suché květiny, čímž podpoříme déle kvetení a zabráníme vysilování rostliny. Můžeme ho vysadit i do skalek, na okraj záhonu, do květináče, ale i pod stromy.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
