Koniklec obecný ´BLUE BELLS´ kont. 0,5 l
Jarní skalnička s fialovými květy a kontrastními žlutými tyčinkami.
Koniklec obecný ´BLUE BELLS´ kont. 0,5 l
Jarní skalnička s fialovými květy a kontrastními žlutými tyčinkami.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Pulsatilla vulgaris ´Blue Bells´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalky, okraje trvalkových záhonov |
| Doba kvetení | III - V |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | modrá |
| Výška v květe | 20 - 30 cm |
| Výška v liste | 20 - 30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 28 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Koniklec je atraktivní nízká skalnička s výraznými levandulově fialovými květy, které mají uprostřed žluté tyčinky. Úzké zelené listy jsou měkké, světle zelené barvy se stříbrnými chloupky. Rostlina velmi dobře vynikne v kombinaci s jarními cibulovinami nebo jako solitér mezi půdopokryvných trvalkami.
Pěstování: Rostlina nemá speciální nároky na pěstování. Vyžaduje propustnou vzdušnou hlinitou půdu a v prvním roce po výsadbě pravidelnou zálivku, aby se vyvinul kvalitní kořenový systém. Upřednostňuje slunné stanoviště. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. .
Pěstování: Rostlina nemá speciální nároky na pěstování. Vyžaduje propustnou vzdušnou hlinitou půdu a v prvním roce po výsadbě pravidelnou zálivku, aby se vyvinul kvalitní kořenový systém. Upřednostňuje slunné stanoviště. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. .
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
