Koniklec obecný ´RED BELLS´ kont. 0,5 l
Oblíbený horský koniklec s červenými zvonkovitými květy.
Koniklec obecný ´RED BELLS´ kont. 0,5 l
Oblíbený horský koniklec s červenými zvonkovitými květy.
Parametry a vlastnosti
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 cm |
|---|---|
| Botanický název | Pulsatilla vulgaris ´Red Bells´ |
| Půda | propustná, kamenitá |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalky, okraje trvalkových záhonov |
| Doba kvetení | III - IV |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | červená |
| Výška v květe | 20 - 30 cm |
| Výška v liste | 20 - 30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: ´RED BELLS´ je krásný červený koniklec se žlutými tyčinkami uprostřed. Zelené listy jsou úzké dělené a měkké s jemnými chloupky. Pochází ze západní Evropy, kde se mu velmi dobře daří v kamenitých půdách. Dobře vynikne v kombinaci s jarními cibulovinami nebo jako solitér mezi půdopokryvných trvalkami.
Pěstování: Rostlina nemá speciální nároky na pěstování. Vyžaduje propustnou vzdušnou hlinitou půdu a v prvním roce po výsadbě pravidelnou zálivku, aby se vyvinul kvalitní kořenový systém. Oblibě slunné stanoviště. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů.
Pěstování: Rostlina nemá speciální nároky na pěstování. Vyžaduje propustnou vzdušnou hlinitou půdu a v prvním roce po výsadbě pravidelnou zálivku, aby se vyvinul kvalitní kořenový systém. Oblibě slunné stanoviště. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
