- Úvod
- >>
- Vodní rostliny
- >>
- Kosatec sibiřský ´PINK PARFAIT´ kont. 1 l
Kosatec sibiřský ´PINK PARFAIT´ kont. 1 l
Okouzlující plnokvětý kosatec s nařasenými růžovými květy ve tvaru růže.
-20% Sleva
CENOVÝ HIT!
Kosatec sibiřský ´PINK PARFAIT´ kont. 1 l
Okouzlující plnokvětý kosatec s nařasenými růžovými květy ve tvaru růže.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Iris sibirica ´Pink Parfait´ |
|---|---|
| Půda | humózní, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 3 – 5 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | smíšené trvalkové záhony, k jezírku |
| Doba kvetení | V - VII |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | fialová |
| Výška v květe | 80 - 90 cm |
| Výška v liste | 70 - 80 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 28 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 25 - 30 cm |
Popis
Charakteristika: Okouzlující kosatec ´PINK PARFAIT´ má unikátní plné květy fialové barvy, které vyniknou zejména v kombinaci s jinými kultivary. Tvar květu připomíná růži, okvětní lístky jsou mírně zvlněné. Okraje lupenů mohou být bledší až bílé, ve středu mají jemné žlutě oranžové očko. Listy jsou velmi úzké, rostou vzpřímeně ve shlucích. Využívá se zejména na výsadbu v blízkosti jezírka a jiných vodních ploch.
Pěstování: Kosatec sibiřský je rozšířen v Evropě a Asii, kde roste na vlhkých loukách a mokřadech. Nejvhodnější na výsadbu je vlhká půda a slunné stanoviště. Je vhodný k jezírkům, protože dokáže růst i ve vodním prostředí. Snese i poměrně suché místo.
Pěstování: Kosatec sibiřský je rozšířen v Evropě a Asii, kde roste na vlhkých loukách a mokřadech. Nejvhodnější na výsadbu je vlhká půda a slunné stanoviště. Je vhodný k jezírkům, protože dokáže růst i ve vodním prostředí. Snese i poměrně suché místo.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
