- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Kostřava Walliská ´BUDDY BLUE´, kont. 0,5 l
Kostřava Walliská ´BUDDY BLUE´, kont. 0,5 l
Nízká okrasná tráva tvořící trsy stříbřitě modré barvy s ozdobnými klasy.
Novinka
Kostřava Walliská ´BUDDY BLUE´, kont. 0,5 l
Nízká okrasná tráva tvořící trsy stříbřitě modré barvy s ozdobnými klasy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 30 cm |
|---|---|
| Botanický název | Festuca valesiaca ´Buddy blue´ |
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | VII - VIII |
| Intenzita růstu | střední |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20 - 30cm |
Popis
Charakteristika: Kultivar 'Buddy Blue' vyniká ocelově modrými úzkými listy, které rostou ve tvaru kompaktního trsu. Během kvetení z ní vyrůstají stébla, na kterých vyrůstají světle hnědé květiny. Dosahuje výšku přibližně 30 cm.
Pěstování: Kostřava je suchomilná okrasná tráva, která dobře snáší i extrémní podmínky. Je tolerantní vůči suchu. Je výborná do skalky, protože vyžaduje sušší půdu a slunné stanoviště. Můžeme ji pěstovat i v květináčích. Je mrazuvzdorná a v zimě zůstává zelená.
Pěstování: Kostřava je suchomilná okrasná tráva, která dobře snáší i extrémní podmínky. Je tolerantní vůči suchu. Je výborná do skalky, protože vyžaduje sušší půdu a slunné stanoviště. Můžeme ji pěstovat i v květináčích. Je mrazuvzdorná a v zimě zůstává zelená.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
