Levandule úzkolistá ´HIDCOTE WHITE´ kont. 1,5 l
Silně aromatická levandule se stříbrnozelenými listy a bílými květy.
Novinka
Levandule úzkolistá ´HIDCOTE WHITE´ kont. 1,5 l
Silně aromatická levandule se stříbrnozelenými listy a bílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Mrazuvzdornost | -28°C |
|---|---|
| Kontejner | 1,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 50 cm |
| Botanický název | Lavandula angustifolia ´Hidcote White´ |
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | skalky, trvalkové záhony, nízký živý plot, balkóny a terasy |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | bílá |
| Výška v květe | 30-40 cm |
| Výška v liste | 20-30 cm |
| Dostupnost | skladem |
Popis
Charakteristika: Levandule ´HIDCOTE WHITE´ je stálezelená trvalka, která vyniká bohatým kvetením během celého léta až do pozdního podzimu. Bílé klasnaté květy rostou na dlouhých neolistěných stoncích. Listy jsou kopinaté, stříbrnozelené barvy. Tato odrůda je silně aromatická. Vytváří kompaktní trs, který dosahuje výšky 30-40 cm. Levandule vynikne ve skupinové výsadbě a protože se rychle rozrůstá, už za krátký čas vytvoří souvislou kvetoucí plochu. Květy se využívají k vytvoření sušených dekorací, protože jsou aromatické a po vysušení si zachovávají původní tvar.
Léčivé účinky: Levandule má protizánětlivé účinky, příznivě působí na zdravý spánek, má zklidňující účinky.
Pěstování: Levandule je suchomilná trvalka, proto ji třeba zalévat tak, aby byl substrát jen mírně vlhký, ne přemokřený. Přehnaná zálivka může způsobit odumření kořenového systému. Vyžaduje slunné a suché stanoviště. Na podzim ji nestříháme, protože přezimuje ve formě nadzemní části.
Léčivé účinky: Levandule má protizánětlivé účinky, příznivě působí na zdravý spánek, má zklidňující účinky.
Pěstování: Levandule je suchomilná trvalka, proto ji třeba zalévat tak, aby byl substrát jen mírně vlhký, ne přemokřený. Přehnaná zálivka může způsobit odumření kořenového systému. Vyžaduje slunné a suché stanoviště. Na podzim ji nestříháme, protože přezimuje ve formě nadzemní části.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
