- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Mateřídouška ´PINK CHINTZ´ kont. 0,5 l
Mateřídouška ´PINK CHINTZ´ kont. 0,5 l
Hustý aromatický koberec s množstvím bledě růžové květů.
Mateřídouška ´PINK CHINTZ´ kont. 0,5 l
Hustý aromatický koberec s množstvím bledě růžové květů.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Thymus serpyllum ´Pink Chintz´ |
|---|---|
| Půda | sušší, hlinitá |
| Počet kůsu na m2 | 6-8 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalka, okraj záhona, květináč |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | bledě růžová |
| Výška v květe | 5 cm |
| Výška v liste | 2 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 cm |
Popis
Charakteristika: Mateřídouška ´PINK CHINTZ´ tvoří koberec drobných aromatických listů tmavě zelené barvy. Během léta bohatě kvete lososovorůžovými květy, které přitahují včely a motýly. Velice dobře se kombinuje s fialovými a bílými odrůdami.
Mateřídouška má posilující, protizánětlivé a hojivé účinky. Příznivě působí zejména na trávicí a nervovou soustavu. Využívá se při nespavosti, bolestech hlavy, závratích a nervozitě. Výborný je také čaj z mateřídoušky.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec. Má vynikající půdopokryvné vlastnosti a svoji barvu si zachovává po celý rok.
Mateřídouška má posilující, protizánětlivé a hojivé účinky. Příznivě působí zejména na trávicí a nervovou soustavu. Využívá se při nespavosti, bolestech hlavy, závratích a nervozitě. Výborný je také čaj z mateřídoušky.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec. Má vynikající půdopokryvné vlastnosti a svoji barvu si zachovává po celý rok.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
