- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Milička (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, kont. 0,5 l
Milička (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, kont. 0,5 l
Atraktivní, jemně působící okrasná tráva, s mimořádně vzdušným habitusem.
Novinka
Milička (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, kont. 0,5 l
Atraktivní, jemně působící okrasná tráva, s mimořádně vzdušným habitusem.
Parametry a vlastnosti
| Šířka | 50-55 cm |
|---|---|
| Botanický název | Eragrostis elliottii ´Lovey´ |
| Půda | propustná, sušší |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | zelená |
| Výška v květe | 140 cm |
| Výška v liste | 30-50 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -15 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Milička (Eragrosris elliottii) ´LOVEY´, nazývaná také plačící tráva lásky, je jemně působící okrasná tráva s kompaktním růstem a velmi vzdušným vzhledem. Vytváří husté, obloukovitě převislé pravidelné trsy úzkých listů dorůstající přibližně do výšky 30-50 cm. Koncem léta se nad listy objevují velmi jemné metliny s drobnými klásky, které dorůstají výšky kolem 140 cm.
Pěstování: Má ráda sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Výborně se kombinuje s jinými okrasnými trávami. žlutě nebo stříbrno-listými trávami, trvalkami a nízkými keři. Může se pěstovat v záhonu, ale také v nádobách na balkonech a terasách.
Pěstování: Má ráda sušší propustnou zahradní půdu. Nejvhodnější stanoviště je slunce nebo polostín. Výborně se kombinuje s jinými okrasnými trávami. žlutě nebo stříbrno-listými trávami, trvalkami a nízkými keři. Může se pěstovat v záhonu, ale také v nádobách na balkonech a terasách.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
