Pivoňka bylinná ´AMABILIS´, kont. 1 l

Novinka

Jedinečná pivoňka s plnými květy výrazné růžovo-červené barvy.

 
Botanický název:
Paeonia ´AMABILIS´
Kontejner:
1 l
Prodejná velikost:
15-20 cm
Obj. číslo:
4904
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
199 Kč
Cena bez DPH:
173 Kč
-+

Pivoňka bylinná ´AMABILIS´, kont. 1 l

Jedinečná pivoňka s plnými květy výrazné růžovo-červené barvy.

Parametry a vlastnosti

Barva květurůžová
Doba kveteníV - VI
Stanovištěslunečné, polostín
Půdavzdušná, propustná
Intenzita růstustřední
Použitísolitér, skupinová výsadba
Počet kůsu na m21 – 3
Vzdálenost mezi rostlinami70-90 cm
Mrazuvzdornost-34°C

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Pivoňka 'AMABILIS' má velké plné květy výrazné růžovo červené barvy. Stonky jsou vysoké 90 cm a nemají tendenci padat, proto jsou vhodné k řezu. Listy jsou dělené, zelené s mírným zoubkováním po okrajích, na podzim červeno-hnědé a na zimu se zatahují. Brzy na jaře raší vínově-červené lístky.

Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jejich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné do cca -34 ° C, mladé rostliny můžete na zimu zakrýt slámou nebo chvojím. Velmi pěkně vyniknou v trvalkovém záhoně nebo jako doplněk mezi keře a stromy.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.