- Úvod
- >>
- Pivoňka bylinná ´PAULA FAY´, kont. 1 l
Pivoňka bylinná ´PAULA FAY´, kont. 1 l
Výrazná, brzy kvetoucí pivoňka s intenzivně cyklámenovým zbarvením květů.
Novinka
Pivoňka bylinná ´PAULA FAY´, kont. 1 l
Výrazná, brzy kvetoucí pivoňka s intenzivně cyklámenovým zbarvením květů.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Paeonia lactiflora ´Paula Fay´ |
|---|---|
| Půda | vzdušní, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 1 – 3 |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | VI |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | cyklámenově růžová |
| Výška v květe | 80-90 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 80 cm |
Popis
Charakteristika: Pivoňka ´PAULA FAY´ vytváří pevné, vzpřímené trsy dorůstající přibližně do výšky 80-90 cm, přičemž si dobře udržuje stabilní habitus i během kvetení. Listy jsou tmavozelené, hluboce dělené a dekorativní po celou vegetační sezónu. Květy jsou velké, poloplné, s výraznými zvlněnými lupínky sytě růžové barvy. Ve středu květu jsou často patrné zlatožluté tyčinky, které vytvářejí atraktivní kontrast.
Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jejich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné do cca -34 °C, mladé rostliny můžete na zimu zakrýt slámou nebo chvojím.
Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jejich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné do cca -34 °C, mladé rostliny můžete na zimu zakrýt slámou nebo chvojím.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
