Semena - ASTRA PLNOKVĚTÁ - žlutá

Novinka

Poutavá astra s nápadnými zářivě žlutými květy.

 
Botanický název:
Aster
Obj. číslo:
12252
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
46 Kč
Cena bez DPH:
40 Kč
-+

Semena - ASTRA PLNOKVĚTÁ - žlutá

Poutavá astra s nápadnými zářivě žlutými květy.

Parametry a vlastnosti

Stanovištěsluneční
Půdahlinito-písčitá, výživná
Výška60 cm
Použitízáhon, květináč
Vzdálenost mezi rostlinami25 cm

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Hvězdnice se vyznačuje vzpřímeným vzrůstem a souměrným větvením. Kvete bohatě plnými žlutými květy. Dorůstá do výšky 60 cm. Listy jsou zoubkované, válcovitého tvaru. Vyžaduje slunné stanoviště. Nedoporučujeme přímé organické hnojení. Každoroční střídání stanovisek zabrání rozšíření fuzariózy. V průběhu vegetace ošetřujeme proti mšicím. Je vhodná k řezu i do záhonových výsadeb.

Pěstování: Semena hvězdnice vyséváme v termínu únor - březen ve skleníku, od dubna až do května do vnějších záhonů nebo do květináčů. Semena do půdy jemně zatlačíme a přihrneme zeminou. Odstraňujeme odkvetlé květy, abychom podpořili dlouhé kvetení. Hvězdnice vysazujeme každý rok na jiném stanovisku, vyžaduje dostatek slunce a hlinito-písčitou půdu s dostatkem živin.

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.