Srdcovka nádherná, kont. 1 l
Oblíbená stínomilná trvalka s růžovo bílými květy ve tvaru srdce.
Srdcovka nádherná, kont. 1 l
Oblíbená stínomilná trvalka s růžovo bílými květy ve tvaru srdce.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 50 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Botanický název | Dicentra spectabilis |
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | trvalkové záhony do stínu |
| Doba kvetení | IV - VI |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžová s bílou |
| Výška v květe | 80 cm |
Popis
Charakteristika: Srdcovka nádherná patří mezi oblíbené nenáročné trvalky, které by neměli chybět v jarní zahradě. Srdcovky známe i pod názvem "Krvácející srdce" díky nezaměnitelnému tvaru květů. Květy mají svěží růžovou barvu a rostou na červených dužnatých stoncích ve tvaru půloblouku. Listy jsou hluboce střiženy, působí vzdušným dojmem. Vytvářejí široce rozložitý trs světle zelené barvy.
Pěstování: Vyžaduje vlhkou, úrodnou na humus bohatou půdu, s neutrálním nebo mírně zásaditým pH, vhodné stanoviště je polostín. Srdcovka vydrží růst dlouhá léta na jednom místě, rostlina je zcela mrazuvzdorná, nevyžaduje zvláštní péči. Po odkvětu se začne rostlina zatahovat do podzemních částí a v létě ji už na záhoně není vidět. Proto je vhodné kombinovat ji v záhonech s jinými v létě kvetoucími trvalkami.
Pěstování: Vyžaduje vlhkou, úrodnou na humus bohatou půdu, s neutrálním nebo mírně zásaditým pH, vhodné stanoviště je polostín. Srdcovka vydrží růst dlouhá léta na jednom místě, rostlina je zcela mrazuvzdorná, nevyžaduje zvláštní péči. Po odkvětu se začne rostlina zatahovat do podzemních částí a v létě ji už na záhoně není vidět. Proto je vhodné kombinovat ji v záhonech s jinými v létě kvetoucími trvalkami.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
