- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Tavolník nízký ´ANTHONY WATERER´ 10-15 cm, kont. 1 l
Tavolník nízký ´ANTHONY WATERER´ 10-15 cm, kont. 1 l
Oblíbený dlouho a bohatě kvetoucí tavolník s neonově tmavě růžovými květy.
Tavolník nízký ´ANTHONY WATERER´ 10-15 cm, kont. 1 l
Oblíbený dlouho a bohatě kvetoucí tavolník s neonově tmavě růžovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Šířka | 0,5 - 1,5 m |
|---|---|
| Výška | 0,5 - 1,5 m |
| Botanický název | Spiraea bumalda ´Anthony Waterer´ |
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Barva květu | růžová |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 10-15 cm |
Popis
Charakteristika: Tavolník 'Anthony Waterer' roste vzpřímeně do výšky cca 1,5 m, ale střihem se může tvarovat, aby byl hustší a menší. Roční přírůstek je 10 - 20 cm. Opadavé listy jsou sytě zelené, při rašení mají bronzový nádech. V polovině června začíná kvést výraznými tmavě růžovými květy, uspořádanými v soukvětích. Kvetení trvá do srpna, pokud jsou odkvetlé květenství odstraňovány, bude keř kvést až do září.
Pěstování: Tavolník je opadavý keř, který vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunce nebo polostín. Stříháme ho na jaře po skončení mrazů (březen). Řezem se zároveň zajišťuje dostatečné zahuštění výhonů, bohaté kvetení a vitalita rostliny.
Pěstování: Tavolník je opadavý keř, který vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunce nebo polostín. Stříháme ho na jaře po skončení mrazů (březen). Řezem se zároveň zajišťuje dostatečné zahuštění výhonů, bohaté kvetení a vitalita rostliny.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
