Zvonek karpatský ´AVIDA BLUE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Nízká atraktivní trvalka s fialovými zvonečky a kompaktním vzrůstem.
Zvonek karpatský ´AVIDA BLUE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Nízká atraktivní trvalka s fialovými zvonečky a kompaktním vzrůstem.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 10-15 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Campanula carpatica ´Avida Blue´ |
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalky, okraje záhonů |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | fialová |
| Výška v květe | 15-20 cm |
Popis
Charakteristika: Zvonek karpatský ´AVIDA BLUE´ kvete v červnu až srpnu sytě fialovými poutavými květy, které jsou tvořeny pěti široce rozevřenými okvětními lístky s poutavými bílými tyčinkami uprostřed. V květu dorůstá do výšky přibližně 20 cm. Listy jsou světle zelené se zoubkovaným okrajem. Nejkrásněji vyniknou na okraji trvalkových záhonů nebo ve skalce.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Může se pěstovat i v květináčích na balkonech a terasách. Vyniká ve skupinové výsadbě s bílým zvonkem.
Pěstování: Vyžaduje sušší propustnou půdu a slunné stanoviště. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Může se pěstovat i v květináčích na balkonech a terasách. Vyniká ve skupinové výsadbě s bílým zvonkem.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
