- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Mateřídouška, kont. 0,5 l
Mateřídouška, kont. 0,5 l
Tradiční mateřídouška s léčivými účinky a úchvatnou vůní.
Mateřídouška, kont. 0,5 l
Tradiční mateřídouška s léčivými účinky a úchvatnou vůní.
Parametry a vlastnosti
| Mrazuvzdornost | -20°C |
|---|---|
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20-30 cm |
| Výška | 15-20 cm |
| Botanický název | Thymus serphyllum |
| Půda | kamenitá, písčitá |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | léčivá bylina |
| Dostupnost | skladem |
Popis
Charakteristika: Mateřídouška je oblíbená aromatická rostlina podobná tymiánu, která vyniká množstvím léčivých účinků. Její drobné vejčité lístky jsou hustě obrostlé kolem plazivých stonků, čímž vytváří souvislé polštáře. V červnu až v červenci se porosty mateřídoušky ozdobí purpurovými až bledě růžovými květy. Může se z ní uvařit nejen čaj, ale také sirup. Mateřídouška se považuje za přírodní antibiotikum, má dezinfekční a antiseptické účinky. Používá se také při nervozitě, podrážděnosti, vyčerpanosti, propracovanosti, stresu, depresi a bolestech hlavy.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
