- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Zaječí ocásek (Sametovka) ´BUNNY TAILS´, kont. 1 l
Zaječí ocásek (Sametovka) ´BUNNY TAILS´, kont. 1 l
Atraktivní okrasná tráva s měkkými květenstvími, připomínajícími zaječí ocas.
Novinka
Zaječí ocásek (Sametovka) ´BUNNY TAILS´, kont. 1 l
Atraktivní okrasná tráva s měkkými květenstvími, připomínajícími zaječí ocas.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 20-40 cm |
|---|---|
| Botanický název | Lagurus ovatus ´Bunny Tails´ |
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | slnce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | V - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30-40 cm |
| Šířka | 20-40 cm |
Popis
Charakteristika: Sametovka ´BUNNY TAILS´, nazývaná také zaječí ocásek, vytváří nízké, kompaktní a husté trsy dorůstající přibližně do výšky 20-40 cm. Listy vyrůstají v přízemní růžici, jsou kratší, na dotek měkké. Mají světle zelený až šedozelený odstín a vytvářejí nenápadný, přirozený základ, ze kterého vyrůstají tenké, vzpřímené stonky. Nejvýraznějším prvkem jsou husté, oválné klasy na koncích stonků. Zpočátku jsou nazelenalé, postupně dozrávají do krémově bílé až světle béžové barvy. Květy mají sametový povrch a působí velmi dekorativně nejen v záhonu, ale i po usušení, kdy si dlouhodobě zachovávají svůj tvar i barvu.
Pěstování: Nejlépe prospívá na plně slunném stanovišti v lehké, dobře propustné, ideálně písečné půdě. Je nenáročná na pěstování, dobře snáší sucho a nevyžaduje intenzivní hnojení. Vhodná je do záhonů, nádob i přírodně laděných výsadeb, kde vytváří jemnou, vzdušnou strukturu a pohyb.
Pěstování: Nejlépe prospívá na plně slunném stanovišti v lehké, dobře propustné, ideálně písečné půdě. Je nenáročná na pěstování, dobře snáší sucho a nevyžaduje intenzivní hnojení. Vhodná je do záhonů, nádob i přírodně laděných výsadeb, kde vytváří jemnou, vzdušnou strukturu a pohyb.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
