- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Středně vysoké (20-50 cm)
- >>
- Ostřice japonská ´ICE DANCE´ kont. 0,5 l
Ostřice japonská ´ICE DANCE´ kont. 0,5 l
Stálezelená okrasná tráva "Ledový tanec" s dvoubarevnými krémově zelenými listy.
Ostřice japonská ´ICE DANCE´ kont. 0,5 l
Stálezelená okrasná tráva "Ledový tanec" s dvoubarevnými krémově zelenými listy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -25 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
| Výška | 30 -40 cm |
| Botanický název | Carex morrowii ´Ice Dance´ |
| Půda | propustná, humózní |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony, květináč |
| Doba kvetení | V - VI |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | hnědá |
Popis
Charakteristika: Atraktivní ostřice ´ICE DANCE´ patří mezi stálezelené okrasné trávy, které vytvářejí kompaktními trsy. Dosahuje výšky 30-40 cm. Listy jsou širší, syté zelené barvy s krémovým okrajem. Kvete od března do dubna nenápadnými hnědými klasy. Velmi dobře vynikne na bílém kamenném podkladu nebo na mulčovací kůře. Je ideální volbou do moderního trvalkového záhonu.
Pěstování: Ostřice je nenáročná rostlina, toleruje vlhkou i suchou půdu. Sázíme ji na slunce nebo do polostínu. Díky vysoké odolnosti vůči suchu se s oblibou pěstuje v skalkách a nádobách. Trávu na podzim nestříháme. Na jaře odstraníme suché listy nebo celý trs sestřihneme na výšku 5 - 10 cm. Ostřice vytvoří zajímavý efekt, pokud je vysazeno více rostlin ve skupině. Je mrazuvzdorná do -25 °C.
Pěstování: Ostřice je nenáročná rostlina, toleruje vlhkou i suchou půdu. Sázíme ji na slunce nebo do polostínu. Díky vysoké odolnosti vůči suchu se s oblibou pěstuje v skalkách a nádobách. Trávu na podzim nestříháme. Na jaře odstraníme suché listy nebo celý trs sestřihneme na výšku 5 - 10 cm. Ostřice vytvoří zajímavý efekt, pokud je vysazeno více rostlin ve skupině. Je mrazuvzdorná do -25 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
